Menu

Inspirace z Fashion Week ve třech metropolích


Fashion Week, ať už se koná v kterékoliv zemi, v kterémkoliv městě, je vždy velkou kulturní akcí. I v Praze se koná Fashion Week a pomalu se rozmáhá i do dalších českých měst. Sjedou se národní, mnohdy i zahraniční módní návrháři. A tím začne festival módy. A co by to bylo za městský festival, kdyby jeho přítomnost nebyla cítit v ulicích? Inspirujte se modely z vybraných měst, které mají už letošní Fashion Week za sebou.

Marcela Juřičková

Kostarika

Z outfitů, které byly k vidění v ulicích Kostariky během letošního Fashion Week, je cítit temperament, slunečné počasí, léto. Taková ta pohoda španělské krve, kterou bychom jim mohli závidět. Přináší parádní inspiraci pro ty poslední letní dny, co nás ještě následující týdny určitě čekají.


Helsinky

Rovné střihy, proužky, ne moc křiklavé barvy - takhle by se daly charakterizovat outfity, které byly k vidění v ulicích Helsinek během Fashion Week 2017. Mladistvý vzhled a rebélie vyzařovaly z modelů severských návštěvníků. O Helsinkách se neříká pro nic za nic, že jsou mladší sourozenec ostatních skandinávských hlavních měst. Inspirujte se pro právě přicházející podzim.


Kodaň

V Kodaňských ulicích se během Fashion Week objevovali hlavně dva zástupci stylových dámských kousků - velké sukně nebo šaty s velkou sukní a plno druhů sáček. Nejvíce jely květinové vzory a pruhy. Z těchto outfitů byl cítit opravdový severský duch. Dámy vypadaly jako dámy a zároveň trošku rebelsky. Jejich nápady měly opravdu šťávu, jakou by každý povedený outfit měl mít.